Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio 5-osios gimnazijos direktoriaus pavaduotojas pripažino, kad testavimas mokyklose pasiteisino

Krašto santakos

Auksinis raktas nurungė net ir žiemgalių kovų simbolį balnakilpę

Nameišio žiedas, apipintas javų varpa. Kovos prieš blogį simbolis erelis. Raktą nešantis juodas kaip anglis kovarnis. Negailestingai naikinamas ir greit nykstantis pataisas – Velykų stalo ir Verbų sekmadienio puošmena... Štai kiek visokių simbolių į savo herbą norėjo sudėti namišiečiai. plačiau»

Jaunatvišką idealizmą slopina realybė (2)

Kaip surengti šventę, kad ji neatsiduotų naftalinu? Kaip kalbėtis su saviveiklininkais, kad šie įsižeidę netrenktų durimis? Šiuos klausimus tebesprendžia į Kupiškį dirbti grįžęs jaunas režisierius. O jo kolegos jau dabar džiaugiasi, kad bus kam juos, senbuvius, pakeisti. plačiau»

Gyvenimo šaltiena šluotkočiu maišyta (1)

„Svajonės žlugo, kai labai blogai išlaikiau lietuvių kalbos egzaminą. Mama kartais sako, kad likimas ne šiaip sau taip sudėliojo – gal jei būčiau studijavusi literatūrą, būtų „nukenksminę“ ir bijočiau net pradėti rašyti“, – dabar svarsto pirmuoju savo romanu „Šaltienos bistro“ akimirksniu išgarsėjusi panevėžietė Ieva DUMBRYTĖ. Kalbamės su rašytoja apie jos romaną, rašymą, gimtąjį Panevėžį ir ateities planus. plačiau»

Mažai žiūrovų – maža bėda

Gali atrodyti, kad tradicinis folkloro festivalis Panevėžio rajone išsikvepia, mat žiūrovų gausa jis negali pasigirti, bet kai į šventę sugarma gausybė liaudies tradicijas besistengiančių išsaugoti ansambliečių, kai muzika ir dainos lygumom nuplaukia, tai po viso gražumo įsijungia antras kvėpavimas ir prasideda stogą raunančios vakaruškos. plačiau»

Šimtametės kluono lentos – geriausia bičiulio dovana

Gimtinės vaizdus talentingai atkuriančiam tautodailininkui teko gauti keisčiausią užsakymą – žmogus nuvežė jį į savo tėviškę ir paprašė nutapyti vienkiemį. Tik kaip tapyti jį, kai čia – pliki laukai tvyro, net nuotraukos jokios neužsilikusios? plačiau»

Žydinčių pienių neberado, bet laukė žirgai

Beveik tris dešimtmečius pavasarį įvairaus amžiaus teatralai renkasi į nedidelį miestelį – Skapiškį. Kasmet spektakliai ir orai keičiasi, užtat išlieka organizatorių ir dalyvių entuziazmas bei tradicinė teatrinė sriuba. Šiemet ją didžiuliuose katiluose 5 valandas ant laužo virė vyrai. plačiau»

Lietuvių ir kartvelų bendrumų rado kupiškietės karpinyje

Su oficialiu vizitu mūsų šalyje neseniai lankiusis Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili iš Lietuvos į gimtinę išsivežė kupiškietės Virginijos Jurevičienės sukurtą ažūrinį paveikslą. plačiau»

Dainuodami tarsi apkabina kenčiančius bičiulius

Aukščiausia kategorija vertinamos „Gastautos“ nariai sėkmės siekia ne tiktai juodai dirbdami, bet ir pašmaikštaudami, juokaudami, scenoje flirtuodami. Bet jau daugiau nei metai ansamblio narių, o ypač vadovės Nidos Lungienės, nuotaiką temdo Rusijos karas Ukrainoje, kur gyvena jiems artimų draugų. plačiau»

Basos ant scenos – kaip ant žarijų

Jau mokyklos laikais Panevėžyje sutartines su draugėmis traukusi Eglė Jačauskienė susidūrė su nemaloniu reikalu – užklumpančiu jauduliu lipant ant scenos. Bet jau tada ji pastebėjo, kad apsirengus tautinį „Kanapėlės“ ansamblio kostiumą visas nerimas staiga ima ir išgaruoja. plačiau»

Operą įvertino labiau nei rokerių koncertą

Pagal naujausias apklausas, kultūros renginių prieinamumas regionuose yra gana menkas, atlikėjai nenoriai važiuoja į provinciją vaidinti ir koncertuoti, nes ten kartais ir padoresnio fortepijono nesuranda. Praeivių klausėme, ar Panevėžio kraštą galima priskirti prie tų, kurių kultūra nepasiekia. Ar pasigendama aukšto lygio koncertų ir spektaklių? Ar jie gali dėl koncerto, parodos, spektaklio pasiekti Vilnių, o gal važiuoja į arčiau esančią Rygą? Ar nesibaido rimtosios muzikos – operos, simfoninio orkestro koncerto? plačiau»

Vyro įteikta puokštė susuko galvą

Pamatęs pilną pintinę tulpių, dažnas net nesuabejoja, kad gėlės gali būti netikros. Tik iš labai arti ir tik palietęs ranka supranta, kad tas grožis – megztas. Orchidėjos, flioksai, hiacintai, lelijos, našlaitės, alyvų šaka, narcizai, sanpaulijos, gerberos, krokai ir gausybė kitų žiedų – bemaž tobulai atkartota virbalais. Jų autorė šitaip atsineša gamtą į savo namus. plačiau»

Pradžiai – keli maišai medžiagų ir begalinė kantrybė (1)

„Tautodailės parodoms prašo prigesintų spalvų, mat ryškūs deriniai mūsų liaudies menui nebūdingi. Bet kaipgi aš rinksiuosi pastelinius tonus, jei siuvu daugiausia rudenį ir žiemą, kai aplink niūru ir norisi ryškaus, spalvoto“, – juokiasi išskirtinai nelengvo skiautinių meno ėmusis kupiškėnė. Bet ji vis tiek mano, kad ryškios spalvos aukštaitėms nebuvo svetimos. plačiau»

Ir dulkėjusią gitarą išsitraukė

Dienomis, kai visa einasi lyg sviestu patepta, eilės nesirašo. Jos dažniausiai pasibeldžia, kai užklumpa išgyvenimai, kankina graužatis. Tai visiems gali patvirtinti daug metų slapta kūrusi buvusi pedagogė. Kai moteris netikėtai eina užsidaryti savo kambaryje, vyras tarsteli: „Štai ir mūza atskrido.“ plačiau»

Teptuku paskandino piktus karo laivus (1)

Ieškodama reikiamų daiktų giminaitėms karo pabėgėlėms, tapytoja netyčia aptiko ir stulbinantį įkvėpimo šaltinį: internetinę atiduotuvę. Natiurmortai ėmė lietis tiesiog ant ankstesnių pranašiškų paveikslų – užtapė juos dėl ramybės ir geresnės ateities vilties. plačiau»

Ramybės ieškai – liaudies dainas niūniuok (1)

Užaugusiai neramioje Lietuvos Čikagoje, žinomai liaudies dainų atlikėjai nedrąsu vienai ir po gražiuosius Dzūkijos miškus bastytis. Visgi gimtinę ji myli ir per atstumą, o išvykusi koncertuoti į užsienį dažniausiai pasakoja legendą apie kankles. plačiau»
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.